■  Statybos vyksta: 1045 d.
■  Vilniaus savivaldybė neatsako gyventojams 1917 d.

Kreipėsi pagalbos į Naujamiesčio apygardos LR Seimo narį Ž. Pavilionį


10-12-2019

Gyventojai kreipėsi į savo Nr.1 Naujamiesčio apygardos Seimo narį Ž. Pavilionį pagalbos. Savo susirūpinimą išdėstė susitikimo metu ir raštu.

Žemiau Gedimino pr. 62 gyventojų kreipimasis į Seimo narį:

 

Gerb. parlamentare Ž. Pavilioni,

Kreipiamės į Jus, kaip į Tautos atstovą, išrinktą Naujamiesčio (Nr. 1) apygardoje, prašydami skubios pagalbos, nes tapome įkaitais savo pačių namuose.

Gedimino pr. 62 namas yra kieme tiesiai priešais Seimo rūmus, statytas iki 1940 m., su įtrūkimais namo sienose, vandenį praleidžiančiais ir galimai Antrojo pasaulinio karo metu pažeistais pamatais. Mes, 1-6 butų gyventojai jaučiamės bejėgiai gyvendami teisinėje valstybėje, nes niekaip negalime apginti savo teisėtų interesų.

Mūsų namo palėpę ką tik įsigiję asmenys imasi ją rekonstruoti į atskirą aukštą su palėpe pagal galimai neteisėtais būdais gautą statybų leidimą (vietoje trijų aukštų pastato su palėpe po rekonstrukcijos gyventume visiškai naują antstatą turinčiame keturių aukštų pastate su palėpe).

Šį klausimą bandome spręsti jau nuo 2017 m., kai internete pamatėme palėpės pardavimo skelbimą, kuriame buvo teigiama, kad nuosavybė parduodama su statybų leidimu. Nedelsdami išsiuntėme skundus į Vilniaus m. savivaldybę bei Valstybinės teritorijų planavimo ir statybų inspekciją. Iš savivaldybės jokio atsakymo į savo skundą apskritai negavome, o Valstybinės teritorijų planavimo ir statybų inspekcijos vyr. specialistas atsakė po beveik metų ir įžvelgė galimus pažeidimus statybų leidimo išdavimo procese (gautame atsakyme pažymėta, kad nesurinktas reikiamas savininkų daugumos sutikimas, gyventojai nesupažindinti su projektu, nėra atlikti nuodugnūs namo pamatų, vidinių konstrukcijų ir palėpės perdengimų tyrimai ir kt.).

Pabrėžiame, kad nei namo administratorius, nei namo gyventojai nebuvo supažindinti su palėpės rekonstrukcijos projektu, taigi ir sutikimo tokiems darbams nėra suteikę. Labai bijome, kad mūsų namas neatlaikys statybos darbų ir gali nukentėti arba sugriūti kaip ir daugelis kitų Vilniaus senamiesčio pastatų.

Didžiausia grėsmė mūsų nuosavybei kyla dėl prastos namo būklės, dėl kurios statybos darbų namas gali apskritai neatlaikyti. Taip pat mums rūpi ir namo fasadas, nes pastatas yra Vilniaus centre, o pagal pamatytą statybų projektą pastatas bus ženkliai subjaurotas (vienas namo kraštas iškeltas daugiau, kitas namo kraštas žemesnis, namo vidurys lieka trijų aukštų namo aukščio).

Prieš porą savaičių pastebėję aplink namą pradėtus statyti pastolius, iškart sušaukėme namo gyventojų susirinkimą, kuriame dalyvavo visi 1-6 butų savininkai, namo administratorius bei jau minėtas Valstybinės teritorijų planavimo ir statybų inspekcijos vyr. specialistas. Inspektorius pasirengimą statyboms sustabdė vienai savaitei, o šiuo metu rengia skundą dėl galimai neteisėtai išduoto statybų leidimo, tačiau mums reikia skubios pagalbos sustabdant pačias statybas, kurioms yra sparčiai ruošiamasi (šiandien namas buvo aptvertas STOP juosta, aplink paradines duris suręstos sienos ir stogelis).

Kiek žinome, smarkiai skubant ir nelaukiant galutinių išvadų, siekiant įsitikinti statybų bei statybų leidimo teisėtumu, jau dabar, gruodžio mėnesį, ruošiamasi nukelti namo stogą, namo apšildymui skirtos šilumos niekaip nesulaikant, o dėl stogo atidengimo palėpę užpildęs šaltas oras smarkiai sumažins temperatūrą trečio aukšto butuose ir ženkliai padidins gyventojų išlaidas už šildymą. Taip pat žiemos metu neapibrėžtą laiką būsime palikti be šildymo ir karšto vandens.

Nuoširdžiai bijome, kad namas tokių agresyvių statybų neatlaikys ir sugriūsime. Prašome visomis turimomis galimybėmis padėti mums, Gedimino pr. 62 namo gyventojams, ir sustabdyti statybas bei mūsų teisėtų interesų pažeidimus.